< تفکیک وزارتخانه‌ها ضرورت دارد؟ :: (معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

تفکیک وزارتخانه‌ها ضرورت دارد؟ :: (معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری .......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

یا زینب گبری(س)

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

سبک زندگی به روش مهدوی از نظر استاد مطهری (ره)

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

آدرس :www.moalemejavid1@chmai.ir/ کانال تلگرام: @moalemejavid/ کانال سروش: معلم جاوید

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

پوستر فراخوان همایش معلم جاوید -
با 09138109484 از ساعت 19 الی 22 تماس بگیرید.

نماهنگ تصویری/ فرم /پوستر همایش هم روی از روی محل منو دانلود کنید
آدرس :www.moalemejavid1@chmai.ir
کانال تلگرام: @moalemejavid
کانل سروش: معلم جاویدآهنگ
آهنگ اول:
..ی...
آهنگ دوم:
ی...
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
ملازمان حرم 313

حرف دل

سایت جامع فرهنگی
مذهبی شهید آوینی Aviny.com عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
معبر سایبری فندرسک


استخاره آنلاین با قرآن کریم

['entezarezohoor d8'-'entezarezohoorb3'-'nabi'-'bnazanin'-'broya'-'byekan'-'btraffic'-'bbcnassim']

سوپر کد مرجع کد و قالب های زیبا

گردا سایبری خیبر

Google Pagerank, SEO tools images/bjrzvdqp1

مرجع معرفی و نقد معارف آیین یهود، مبانی صهیونیسم و سیاست های ضداسلامی فرق و جریان های معاند

پیوندها
همایش
:
:

تفکیک وزارتخانه‌ها ضرورت دارد؟

گروه فرهنگی صبح امید | چهارشنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۲:۵۷ ب.ظ
 
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛

 

اگرچه دولت قبل در جهت کوچک سازی نسبت به ادغام وزارتخانه ها اتخاذ تصمیم نمود اما در شرایط کنونی تفکیک آنها با انتقاداتی همراه است.

تفکیک وزارتخانه‌ها ضرورت دارد؟به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با گذشت 6 سال از ادغام وزارتخانه ها این بار دولت قصد دارد که همان وزارتخانه ها را تفکیک نماید که این مسئله با انتقادات زیادی همراه است.

 اگرچه دولت قبل در جهت کوچک سازی نسبت به ادغام وزارتخانه ها اتخاذ تصمیم نمود اما در شرایط کنونی برای تفکیک این دو و تقویت نقش بازرگانی  در بین سایر بخش های اقتصاد باید تعریف دقیق و جامعی میان سیاست گذاران اقتصادی ایجاد شود.

رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گفت: طی چند سال اخیر با اجرای طرح انتزاع برخی از مسئولیت های وزارت بازرگانی در باب تولید و واردات محصولات کشاورزی به وزارت جهاد واگذار شد.

وی افزود: با توجه به آنکه آمار و ارقام تولید، مصرف و واردات دست وزارت بازرگانی است از این رو واگذاری بخشی از این مسئولیت ها به وزارت جهاد مشکلاتی را رقم زده است.

نورانی با بیان اینکه اجرای طرح انتزاع تاثیر بسزایی در کنترل نوسانات قیمت داشته است، عنوان کرد: این درحالی است که در برخی مواقع در بخش واردات با کسری هایی روبرو بودیم.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: ادغام وزارتخانه ها کوچک سازی دولت  و نقش پررنگ تشکل ها و بخش خصوصی را به همراه دارد .

وی با اشاره به حول محور اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: افزایش تولید و اشتغال و همچنین صادرات از جمله سیاست های اصلی اقتصاد مقاومیت است از این رو مخالف واردات هستیم و به عبارتی واردات کالا تنها با رونق صادرات باید صورت گیرد.

هدف ازتفکیک وزارتخانه ها چیست؟

مجید موافق قدیری رئیس انجمن خوراک دام و طیور در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  با اشاره به ماجرای ادغام وزارتخانه ها اظهار داشت: در شش سال گذشته وزارت بازرگانی با وزارت صنعت ادغام شد که هدف از ادغام این وزارتخانه ها سیاست گذاری تولید، صنعت و تجارت به صورت یکپارچه بود .

وی افزود: اجرا و روش ادغام به گونه ای بود که ساختار وزارتخانه نتوانست به آن اهداف دست یابد از این رو به دلایل گوناگون این وزارتخانه ها کارایی لازم را نداشتد.

قدیری با بیان اینکه بزرگ بودن دولت یکی از مهم ترین وجوهات این ناکارآمدی است، عنوان کرد: براین اساس روش های کوچک سازی دولت مهم است به طوریکه ادغام این وزارتخانه ها باید با مطالعه، برنامه و شناسایی ماموریت های اصلی و حاکمیت های دولت است.

رئیس انجمن خوراک دام و طیور با انتقاد از نادیده گرفتن بخش خصوصی در لایحه تفکیک وزارتخانه ها بیان کرد: بنده معتقدم با کاهش دخالت دولت در بازار سرعت بیشتری ببخشیم و تعریف حداقلی از امور حاکمیتی، رویکرد راهبردی و آینده نگرانه در اصلاح ساختار دولت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ضرورتی مبنی بر جداسازی وزارتخانه ها وجود ندارد، تصریح کرد: هر چند ممکن است اهداف دو بخش صنعت و تجارت متفاوت و در برخی موارد متناقض به نظر برسد اما به هر حال سیاست های تجاری شامل هر دو بخش سیاست های وارداتی و صادراتی است که در صورت به کارگیری هوشمندانه در کنار سیاست های توسعه صنعتی شاهد شکوفایی هر دو بخش صنعت و بازرگانی خواهیم بود.

  • گروه فرهنگی صبح امید

کد ِکج شدَنِ تَصآویر