< چگونه مادران برای خودشان نیز مادری کنند؟ :: (معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

چگونه مادران برای خودشان نیز مادری کنند؟ :: (معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری .......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

یا زهرای مرضیه(س)

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

سبک زندگی به روش مهدوی از نظر استاد مطهری (ره)

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

محور فراخوان مقالات ومسابقه انشاء نویسی اعلام شد-برای پوستر طرح بدهید- فامه ام ابیها

آدرس :www.moalemejavid1@chmai.ir/ کانال تلگرام: @moalemejavid/ کانال سروش: معلم جاوید

(معلم جاوید (طرح مطالعاتی شهید مطهری

پوستر فراخوان همایش معلم جاوید -
با 09138109484 از ساعت 19 الی 22 تماس بگیرید.

نماهنگ تصویری/ فرم /پوستر همایش هم روی از روی محل منو دانلود کنید
آدرس :www.moalemejavid1@chmai.ir
کانال تلگرام: @moalemejavid
کانل سروش: معلم جاویدآهنگ
آهنگ اول:
..ی...
آهنگ دوم:
ی...
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
ملازمان حرم 313

حرف دل

سایت جامع فرهنگی
مذهبی شهید آوینی Aviny.com عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
معبر سایبری فندرسک


استخاره آنلاین با قرآن کریم

['entezarezohoor d8'-'entezarezohoorb3'-'nabi'-'bnazanin'-'broya'-'byekan'-'btraffic'-'bbcnassim']

سوپر کد مرجع کد و قالب های زیبا

گردا سایبری خیبر

Google Pagerank, SEO tools images/bjrzvdqp1

مرجع معرفی و نقد معارف آیین یهود، مبانی صهیونیسم و سیاست های ضداسلامی فرق و جریان های معاند

پیوندها
همایش
:
:

چگونه مادران برای خودشان نیز مادری کنند؟

گروه فرهنگی صبح امید | شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۰۷ ب.ظ

 

میان عشق به فرزند و عشق به خود توازن ایجاد کنید

زنان باید بدین حقیقت پی ببرند که الگوی عملی و عینی فرزندانشان هستند؛ زمانی که نوجوان خود را به مطالعه کتاب یا فعالیتی تشویق می کنند، فرزند به تناقض میان حرف و عمل مادر پی خواهد برد، زیرا مادری را در واقعیت مشاهده می کند که خود نه کتابی دارد و نه فعالیتی…muslim-mother

 

صاحب نیوز الناز پیش قدم/ از درد به خود می پیچد؛ این لحظات را که از قبل پیش بینی کرده بود، سبب شده بود تا ساک دستی اش را که شامل مدارک پزشکی و اثاث نوزاد نظیر لباس می شد، از چندین روز پیش در گوشه اتاق قرار دهد. خود را به گوشی تلفن رساند و با همسرش تماس گرفت. پس از آن دیگر چیزی نفهمید تا با صدای گریه آشنا و غریب یک نوزاد روی دستان پرستار به هوش آمد.

***
زنان بسیاری تجربه اصیل و زیبای مادر شدن را پشت سر گذاشته اند و به جرات می توان گفت اکثر به قریب تمامی دختران در دوران کودکی شان، یک عروسک داشته اند که به چشم فرزند خود بدان نگاه می کردند.
تقریبا همه مردم معتقد به این نکته هستند که محبت مادری، بی قید و شرط ترین نوع عشق در روابط انسانی است، به گونه ای که مادر، تمام رنج ها و مصایب بزرگ کردن فرزند را به جان می خرد. او حاضر است نیمه شب از خواب ناز خود برخیزد، به فرزندش شیر دهد و بدون ذره ای احساس تعفن، پوشک او را تعویض کند، سپس او را روی پایش بخواباند و بارها و بارها برایش لالایی بخواند تا خوابش ببرد. بزرگ که می شود او را در انجام تکالیف مدرسه راهنمایی می کند و با جدیتی مثال زدنی، به ملاقات معلم می رود تا وضعیت تحصیلی فرزندش را زیر نظر داشته باشد.

به دلیل تعدد بی شمار، شمردن این دست خدمات مادرانه کار ساده ای نیست، به گونه ای که می گویند بهشت زیر پای مادران است، اما در این میان زنانی دیده می شوند که خسته و ناتوان، کماکان خود را روی زمین می کشانند تا به وظایف مادری عمل کرده و آن را به نحو احسن به انجام برسانند. اما سوالی که پیش می آید، این است: این لَختی و بی رخوتی از کجا آغاز می شود؟ چطور ممکن است آن عشق آرام و در عین حال آتشین مادرانه، کسالت و یا بددلی حتی نسبت فرزند را در پی داشته باشد؟
بعضی دیگر از مادران نیز هستند که حتی متوجه این مساله نمی شوند که خستگی بر روحشان سایه افکنده و همچنان پر تب و تاب در خدمت به فرزند، در تکاپو و تلاش، حرکت می کنند.

فراموشی خودِ شخصی
اگر موشکافانه تر به زندگی شخصی هر دسته از زنان بالا، نگاهی بیندازیم، آنچه که مشترک است و خواهیم فهمید، این است که گویا دیگر چیزی برای خویشتن باقی نمانده است. چه بسیار اند مادرانی که به خاطر فراموشی «خودِ شخصی» شان، دچار خستگی و افسردگی و یا تنزل و رکود در رشد فردی و اجتماعی می شوند.

فی الواقع تعداد مادرانی که در مقابل فرزندانشان به یک خدمتگزار «بله قربان گو» بدل می گردند، کم نیست. زنانی که از خاطرشان می رود تا پیش از به دنیا آوردن فرزندشان، نام دوستان صمیمی شان چه بود؟ یا برای تناسب اندام و نشاط شان به کدام باشگاه ورزشی می رفتند؟ آنها روزها را با یکنواختی پشت سر می گذارند و با این تصور که «من مادرِ عاشقی هستم»، خود را با تمام علایق، استعدادها، و ویژگی ها، بدست طوفان فراموشی می سپارند.
آری؛ زنانی که باور ندارند و یا نمی دانند آنان نیز انسان های مستقلی از فرزندان شان بوده و همانند همان فرزندان، نیازمند رشد فردی و اجتماعی، رسیدگی، تفریح و روابط خوب و دوستانه می باشند.
زنان باید بدین حقیقت پی ببرند و واقف شوند که الگوی عملی و عینی فرزندان شان، خودشان اند؛ بطوری که، زمانی که نوجوان خود را به مطالعه کتاب یا فعالیتی تشویق می کنند، فرزند به تناقض میان حرف و عمل مادر پی خواهد برد، زیرا مادری را در واقعیت مشاهده می کند که خود نه کتابی دارد و نه فعالیتی.

قدر مسلم آن است، زنانی که در عین مادری برای فرزند، برای خود نیز مادری می کنند، قطعا افراد سالم تر و مفیدتری را تربیت خواهند کرد.

مادران باید بدانند که پیش از بدنیا آوردن یک انسان دیگر به نام فرزند، خود انسان مستقلی بودند و پس از مادر شدن نیز کماکان باید بتوانند تا میان عشق به فرزند و عشق به خود، تعادل و توازن معقولانه ای ایجاد کنند؛ بطوری که وقتی فرزندشان بالغ شد و خانواده ای مجزا تشکیل داد، خود را در آیینه نگاه کنند و بگویند «احسنت بر تو زن! برای خودت نیز چیزی کم نگذاشتی».

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ ی

  • گروه فرهنگی صبح امید

کد ِکج شدَنِ تَصآویر