•  
  •  
پلیس1/ رشد ۵۰ درصدی رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری یک سارق حرفه ای خودرو و لوازم آن و کشف دو میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد.

 

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسن یاردوستی گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت خودرو و قطعات آن در یکی از مناطق شمالی شهر اصفهان بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی یکی از کلانتری های این منطقه قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مأموران با انجام یکسری کارهای تخصصی سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه هنگامی که با یک خودروی سرقتی قصد ورود به مخفیگاه اش را داشت دستگیر کردند.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در بازرسی از مخفی گاه این سارق یک دستگاه سمند سرقتی ،یک سواری هیوندای، 12 دستگاه ضبط و پخش خودرو ،20 عدد باند ،ساب و آمپلی فایر ، دو دستگاه لپ تاپ سرقتی ، 10 عدد جک خودروی سنگین و دیگر لوازم داخل خودرو کشف شد.

یاردوستی از تشکیل پرونده و تحویل سارق به مراجع قضائی خبر داد و اظهار کرد: ارزش اموال سرقتی کشف شده ازاین سارق توسط کارشناسان مربوطه دو میلیارد ریال اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مالباختگان این پرونده یک پزشک متخصص معروف در اصفهان است، ادامه داد: این پزشک متخصص از پلیس به خاطر ذکاوت و سرعت عمل و برگرداندن آرامش به زندگی او تقدیر و تشکر کرد .

توقیف 50 کیلو گرم مواد افیونی در شاهین شهر
معاون اجتماعی پلیس استان از دستگیری یک قاچاقچی حرفه ای مواد افیونی و کشف 50 کیلو گرم تریاک خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان و شهرستان شاهین شهر حین کنترل خودروهای عبوری به یک سواری پژو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو مقدار 50 کیلو گرم تریاک که در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود کشف شد.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در این خصوص یک سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ کریمی در پایان خاطر نشان کرد:نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.

رشد 50 درصدی رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان
رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، با بیان اینکه پلیس سازمانی انتقاد پذیر است و به نظرات مردم در جهت بهبود و ارتقای کیفیت خدمات خود اهمیت می دهد از افزایش 50 درصدی رضایتمندی مردم از عملکرد این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ رحمت اله کرباسیون گفت: از آنجا که نیروی انتظامی سازمانی انتقاد پذیر است و به نظرات مردم در جهت بهبود و ارتقای کیفیت خدمات خود اهمیت می دهد به همین علت سامانه 197 را راه اندازی کرده تا بتواند از این طریق به نظرات، پیشنهادات و انتقادات شهروندان در سریع ترین زمان و بدون هیچ گونه واسطه ای دسترسی پیدا کند.

وی ارتباط مردم اصفهان با این سامانه را در سطح بسیار بالائی عنوان کردو افزود: تعداد تماس های برقرار شده با شماره 197 در سه ماهه سال جاری 58 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته که نشان می دهد توانسته است سامانه مذکور اعتماد عمومی را به خود جلب کند.

این مسئول انتظامی خاطر نشان کرد: در سه ماهه امسال 15 هزار و 700 نفر با دفتر نظارت همگانی پلیس استان تماس گرفتند و مطالب خود را در قالب پیشنهاد، درخواست، دریافت راهنمائی، انتقاد و شکایت و تقدیر از عملکرد کارکنان ارائه کردند.

وی با بیان اینکه بخشی از پاسخگوئی اپراتورهای سامانه 197 مربوط به راهنمائی شهروندان می شود اظهار کرد: در مجموع 30 درصد از تماس های برقرار شده مربوط به سایر سازمان ها و ارگانها است که توسط اپراتوران پلیس به مبادی مربوطه ارجاع داده می شوند.

سرهنگ کرباسیون همچنین از افزایش 50 درصدی رضایتمندی و افزایش 30 درصدی تماس های تقدیر مردم از عملکرد کارکنان پلیس در مدت سه ماهه اخیر خبر داد و گفت: در این مدت 994 مورد پیشنهاد نیز به پلیس استان ارائه شده که موارد مذکور در جلسات و کمیسیون های این فرماندهی مطرح و مورد بررسی قرار گرفتند.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان خاطر نشان کرد: هم اکنون کلیه خطوط سامانه 197 از طریق اپراتوران تلفن همراه و خطوط شهری در سراسر استان به صورت شبانه روز فعال بوده است و شهروندان می توانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و یا تقدیر خود از عملکرد کارکنان را با این سامانه در میان بگذارند.

محموله میلیاردی اسباب بازی قاچاق به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی شهرستان نائین از کشف یک محموله اسباب بازی خارجی قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ صادق کاظم زاد گفت: ماموران ایستگاه بازرسی شهید شرافت شهرستان نائین حین کنترل خودروهای عبوری از ایستگاه به یک دستگاه کامیون کشنده که از جنوب کشور به مقصد تهران در حرکت بود مشکوک و آنها را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی بعمل آمده مشخص شد این کامیون حامل 280 کارتن اسباب بازی خارجی بدون مدارک لازم گمرکی می باشد که خودرو توقیف شد.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه دو میلیارد ریال اعلام شده بیان کرد: در این خصوص راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین در پایان خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان کالا برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه فعالیت به آنها نخواهد داد.

 

خروج از جاده اتوبوس مسافربری، 24 مجروح برجای گذاشت
معاون اجتماعی پلیس استان از خارج شدن یک دستگاه اتوبوس مسافربری از جاده در آزاد راه “نطنز-اصفهان” و مجروح شدن 24 تن از مسافران آن خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی گفت: صبح امروز یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از تهران به مقصد اصفهان حرکت می کرد در آزاده راه “نطنز-اصفهان” از جاده خارج شد که ماموران پلیس راه”بادرود-نطنز” بلافاصله به محل اعزام شدند.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه در این حادثه رانندگی 24 تن از مسافران اتوبوس مجروح شدند افزود: از این تعداد، هفت نفر بستری و دیگر مسافران نیز از بیمارستان ترخیص شدند.

سرهنگ کریمی ادامه داد: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان مربوطه عدم توجه به جلو توسط راننده اتوبوس ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام شده است.

انتهای پیام/ ت.ت