•  
  •  
استاندار اصفهان رسول زرگرپور

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

 

زرگرپور با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از بانک‌ها و همکاری نکردن، در ارائه‌ تسهیلات به واحدهای بحران‌زده، تصریح کرد: اگر بانکی قرار نیست در حل مشکلات استان قدم بردارد باید از سیستم خارج شود.

 

به گزارش صاحب نیوز؛ استاندار اصفهان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بابیان اینکه برخی از بانک‌ها در ارائه‌ی تسهیلات به واحدهای متقاضی در قالب بسته حمایت دولت خوب و با حداکثر تلاش عمل کردند که قابل‌تقدیر است. تصریح کرد: البته برخی از بانک‌ها نیز جدیتی در این کار نداشتند و همانند یک کار عادی با این موضوع برخورد کردند.

رسول زرگرپور گفت: انتظار داریم که در دوره‌ی جدید این بانک‌ها هم باقوت با حداکثر تلاش کمک کنند که معضل واحدهای تولیدی بحران‌زده مرتفع گردد.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از بانک‌ها و عدم همکاری در ارائه‌ی تسهیلات به واحدهای بحران‌زده، تصریح کرد: اگر بانکی قرار نیست در حل مشکلات استان قدم بردارد باید از سیستم خارج شود و گزارش آن به رئیس‌جمهور، معاون اول و رئیس بانک مرکزی ارائه شود.

زرگرپور در ادامه بابیان اینکه واحدهایی که در سال ۹۵ تسهیلات دریافت کرده‌اند و درخواست تمدید دارند باید شرایط برای تمدید تسهیلات آن‌ها فراهم شود، خاطرنشان کرد: باید از سهمیه‌ی سال گذشته برای تمدید تسهیلات این واحدها استفاده شود.

وی ادامه داد: اگر واحدی درخواست ثبت‌نام جدید دارد باید کار بررسی با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی بابیان اینکه در بخشنامه‌ی جدید، دولت قصد دارد ۱۰ هزار واحد تولیدی جدید را تحت پوشش تسهیلات قرار دهد، گفت: در این بخشنامه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات دیده‌شده و اصناف نیز به لیست اضافه‌شده است.

مدیر ارشد اجرایی استان بابیان اینکه در بخشنامه‌ی جدید ۱۰ هزار میلیارد ریال و برای پنج هزار واحد جدید اعتبار پیش‌بینی‌شده است، اظهار کرد: در اسرع واقع باید با مراکز کشوری هماهنگی صورت پذیرد که واحدهای قبلی طبق روال تمدید از سهمیه سال قبل استفاده کنند و متولیان بخش خدمات نیز برای حضور در جلسه‌های ستاد تسهیل دعوت شوند.

زرگرپور بابیان اینکه مرحله‌ی قبل ثبت‌نام در سایت بهین یاب با یک هزار و 161 پرونده بسته شد، گفت: باید با هماهنگی در صورت لزوم برای ثبت‌نام اصناف نیز سایتی همانند سایت بهین یاب ایجاد شود و مکانیزه آن مشخص و اطلاع‌رسانی گردد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: دولت با توجه به عملکرد خوب سال گذشته قصد دارد بسته‌ی حمایتی خود را ادامه دهد و در سطح کشور اعتبار خوبی برای این کار پیش‌بینی کرده است و در حال حاضر سقفی برای آن مشخص نشده است.